• 32 363 23 33
 • medico@medico.pol.pl

  Terapia staje się nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

  NZOZ MEDICO Sp. z o.o - Medico Sosnowiec > Aktualności > Terapia staje się nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.

  Grudzień to miesiąc nie tylko rozpoczynający zimę lecz również ze względu na Mikołajki oraz Święta Bożego Narodzenia okres sprzyjający refleksjom i pojednaniom. W trakcie zajęć terapeutycznych prowadzonych w naszym zakładzie staramy się, aby ten wyjątkowy okres świąteczny upłynął naszym pacjentom w ciepłej i rodzinnej atmosferze.

  Nasi podopieczni bardzo chętnie i licznie wzięli udział we wspólnym przygotowaniu i pieczeniu ciasteczek, przygotowywaniu ozdób świątecznych, jak również w śpiewaniu kolęd i pieśni świątecznych przy akompaniamencie akordeonu.

  Zauważyliśmy że licznie i intensywnie prowadzone zajęcia wyciszają i uspakajają naszych pacjentów, pomagają przezwyciężyć monotonię codziennego życia, powodują wzrost poczucia własnej wartości, podnoszą możliwości motoryczne podopiecznych, pozwalają choremu zajętemu pracą przez długi czas zapomnieć o swoich problemach zdrowotnych. Praca w grupie daje pozytywne skutki fizyczne, psychologiczne i społeczne. Terapia daje chorym także możliwość poszerzenia zainteresowań, budzi nowe pasje, nadaje nowe cele.

  Terapia staje się nie tylko obowiązkiem, ale i przyjemnością.